Panoramy sferyczne | Wirtualne wycieczki | Gigapanoramy

Panorama sferyczna

to forma interaktywnej prezentacji, której nie umożliwia tradycyjna fotografia, to wirtualny świat oddający rzeczywistość taką, jaką ona jest. Przedstawia teoretyczny kąt widzenia 360 stopni, na którym widać jednocześnie miejsce, w którym stoi fotograf i wszystko, co znajduje się nad nim. Oglądając pełnoekranową panoramę mamy wrażenie, że znajdujemy się wewnątrz wirtualnej kuli dając złudzenie przebywania w innej rzeczywistości, stąd określenie VR (Virtual Reality), jakim jest również nazywana. Możemy płynnie rozglądać się po prezentowanej scenerii mając pełną swobodę obrotu we wszystkich kierunkach, oddalać i przybliżać interesujące nas fragmenty panoramy. To doskonała, atrakcyjna, nowoczesna i wygodna forma prezentacji i popularyzacji zarówno interesujących miejsc turystycznych jak i hoteli, pensjonatów, restauracji, nieruchomości.

Moje panoramy charakteryzuje:
– najwyższa jakość
– wysoka ostrość (rozdzielczość),
– doskonała harmonia i realność kolorów (za sprawą techniki HDR),
– szybkość ładowania się na stronie www dzięki metodzie dynamicznego flasha (prezentację widzimy natychmiast po otwarciu),
– nowoczesna, płynna i czytelna nawigacja.

 

Wirtualna wycieczka

czyli swobodne przemieszczanie się pomiędzy pomieszczeniami obiektu tworzące wrażenie realnego zwiedzania – i to wszystko nie ruszając się z fotela. To doskonałe narzędzie prezentacji w najnowszej technologii. Wirtualne wycieczki łączą w jedną spójną całość kilka (kilkanaście) panoram sferycznych. Za pomocą tzw. hot-spotów przenosimy się z jednego miejsca w drugie mając do dyspozycji np. mapę z zaznaczonymi lokalizacjami miejsc ujętych w wycieczce, galerie, dane kontaktowe itp. Hot-spoty umożliwiają także wyświetlanie informacji w postaci łączy ze stronami internetowymi lub bezpośredniego połączenia z dokumentami, zdjęciami lub dowolnymi plikami multimedialnymi. Wirtualne wycieczki to znakomite udogodnienie dla tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn odwiedzić ciekawego miejsca.

 

Gigapanorama

to obraz złożony z wielu (od kilkuset do kilku tysięcy) zdjęć w wysokiej rozdzielczości każde, osiągający po złożeniu rozmiar od kilku do kilkudziesięciu (a wkrótce do kilkuset) gigabajtów. Daje to niespotykane jak dotąd możliwości w szczegółowej eksploracji otoczenia dostępnej jeszcze do niedawna tylko dla wojska. To wymarzona technologia dla prezentacji regionu i miasta, dla potrzeb turystyki i promocji, także dla firm chcących się pokazać w innym – większym wymiarze. Dzięki zaawansowanej technologii tzw. progresywnego ładowania gigapanoramy są dzielone na warstwy, które w miarę przybliżania lub oddalania (zoom, zooom, zoooooooom) pobierane są kolejno z serwera co znacznie przyspiesza oglądanie.

 

…………………………………… Przykłady – na profilowej stronie: www.fotopanorama360.pl ……………………………………